Wyższa Szkoła Handlowa w Krakowie

Wyższa Szkoła Handlowa istnieje od 1994 roku. Stanowi jedną z niepublicznych szkół wyższych umiejscowionych w mieście z tradycjami, w którym wielu chciałoby studiować. Szkoła uczy według współczesnych standardów nauczania i programów europejskich. Studia odbywają się według systemu stacjonarnego oraz niestacjonarnego, w trybie licencjackim. Do wyboru studentów pozostają dwa kierunki: stosunki międzynarodowe oraz zarządzanie. W ich obrębie wyróżnić można kilka specjalizacji, jak np. zarządzanie firmą; rachunkowość; psychologia biznesu; polska polityka wschodnia; polityka europejska; polityka amerykańska; a także dyplomacja, lobbing i public relations w stosunkach międzynarodowych. Uczelnia mieści się w ścisłym centrum Krakowa, co daje jej dodatkowy prestiż, a studentom gwarantuje komfort dojazdu oraz zakwaterowania. Szkoła dysponuje biblioteką, pracownią komputerową, a także pomieszczeniem przeznaczonym dla sportu i rekreacji.