Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Historia SGH sięga roku 1906 – wówczas powstały Prywatne Kursy Handlowe Męskie Augusta Zielińskiego, ekonomicznej uczelni, która uprawnienia akademickie zyskała niecałe 20 lat później. Obecną nazwę szkoła nosi od 1933 roku. Zainteresowanym oferuje m.in. studia na kierunkach: Ekonomia, Europeistyka, Finanse i Rachunkowość, Gospodarka Przestrzenna, Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze, Stosunki Międzynarodowe czy Zarządzanie. Istnieje możliwość edukacji w języku angielskim (np. w ramach International Economics, Management, Quantitative Methods in Economics and Information Systems i in.). Dodatkowe wykształcenie można zdobyć podczas studiów podyplomowych i doktoranckich, a także w czasie rozmaitych szkoleń i kursów. Szkoła Główna Handlowa prowadzi też zajęcia Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego i Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz bierze udział w rozmaitych inicjatywach skierowanych do gimnazjalistów i licealistów (Akademia Młodego Ekonomisty, Kafeteria edukacyjna dla licealistów – Akademia Edukacji Menedżerskiej).