Ranking Główny Szkół Wyższych

Prestiżowe studia prawnicze

Dla kogo?

Zawód prawnika wciąż postrzegany jest jako bardzo prestiżowy. Przywykło się myśleć, że osoby wybierające studia prawnicze powinny być systematyczne, mieć dobrą pamięć oraz charakteryzować się logicznym, bardzo racjonalnym myśleniem. Jak się zatem okazuje, nie jest to praca dla wszystkich. Studia prawnicze szybko selekcjonują kandydatów, jeśli ktoś trafił tam z przypadku, długo nie zagrzeje miejsca, ponieważ nie podoła pewnej dyscyplinie i specyfice przyswajania wiedzy.

System nauczania.

Studia prawnicze jako jedne z nielicznych opierają się systemowi bolońskiemu i składają się na pięcioletnie, jednolite studia magisterskie. Niemożliwym jest więc zdobycie wyłącznie licencjatu. Od niedawna Uniwersytet Gdański proponuje nauczanie w trybie zaocznym lub wieczorowym, co nie spotkało się z poparciem prawniczego środowiska, a wielu z przyszłych studentów z pewnością ucieszyło. Pierwsze dwa lata nauki, to wiele teorii, która niestety wieje nudą. Należy to p

rzejść, najlepiej z dobrymi wynikami, bo niejednokrotnie stanowi to o naszej przyszłości na tym kierunku. Dalej jest już dużo ciekawiej. Wybieramy określoną specjalizację i po uszy toniemy w kodeksach i ustawach, rozwiązując liczne casusy. Ta intensywna praca kończy się tytułem magistra, który niczego nam jednak nie gwarantuje.

Aplikacja kluczem do kariery.

Tytuł magistra uprawnia nas do odbycia aplikacji, czyli praktyki podczas której zdobywamy właściwe umiejętności zawodowe związane z wybraną przez nas konkretną specjalizacją. Jest to czas naprawdę sumiennej, rzetelnej pracy, którą musimy zakończyć pozytywnie zdanym egzaminem. Tylko wtedy możemy liczyć na etat w zawodzie prawnika, o który z pewnością nie będzie łatwo. Perspektywy są jednak bardzo szerokie, a zarobki dobrego, doświadczonego prawnika satysfakcjonujące, dlatego wielu młodych ludzi wciąż marzy o studiach prawniczych na którejś z państwowych uczelni, które prezentują zwykle wyższy poziom, aniżeli prywatne.

zp8497586rq