Ranking Główny Szkół Wyższych

Warto studiować w Rzeszowie

studia rzeszowRzeszów to stolica województwa podkarpackiego położona w południowo – wschodniej Polsce. Ośrodek kultury, przemysłu, a także miasto studenckie oferujące bogaty wybór uczelni Wyższych. Decydując się na studia w Rzeszowie znajdziemy się w centrum Karpat, Bieszczad Zachodnich i Kotliny Sandomierskiej. Zachwyci nas bliskość gór, a co za tym idzie wielość atrakcji, które najlepiej odkrywa się w beztroskim, studenckim czasie wśród nowych przyjaciół. Dynamiczny rozwój miasta zapewnia duże perspektywy rozwoju. Po ukończeniu studiów warto pozostać w Rzeszowie na dłużej, a nawet osiedlić się tu na zawsze.

Jeśli studiować to na jakiej uczelni?

Rzeszów być może nie wiedzie prymu i nie stanowi największego ośrodka studenckiego w Polsce, ale także może zaoferować sporo ciekawych kierunków. Warto zwrócić uwagę na Uniwersytet Rzeszowski oferujący darmowe studia na kilku wydziałach, m.in.: Biologiczno – Rolniczym, Ekonomii, Matematyczno – Przyrodniczym, Biotechnologii Stosowanej i Nauk Podstawowych, czy wciąż chętnie obleganym Medycznym. To tylko kilka z propozycji, jakie czekają na kandydatów z całej Polski.
Ponadto spotkamy tu także kilka Wyższych Państwowych Szkół oferujących edukacje w takich dziedzinach, jak logistyka, teologia, psychologia, pedagogika, marketing, zarządzanie itp. jest zatem w czym wybierać, a poziom nauczania z pewnością pozytywnie nas zaskoczy.
Nie mogło tu także zabraknąć typowo technicznej uczelni. Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza przyciąga przybyszów już samą architekturą budynku. Nie to jest jednak najważniejsze, ponieważ uczelnia słynie z Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa oraz związanego z nim Uniwersyteckiego Ośrodka Kształcenia Lotniczego. To jedyny taki wydział w Polsce. Uniwersytet przyjmuje wyłącznie najlepszych kandydatów, jednak po ukończeniu Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa, Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej oraz innych inżynierskich kierunków, można liczyć na atrakcyjne perspektywy zawodowego rozwoju.

1 Komentarz
  1. Studia wszędzie będą dobre pod warunkiem, że się do nich przyłożymy 🙂

Dodaj komentarz