Krakowska Szkoła Filmowa im. Jerzego Hasa

KKFKrakowska Szkoła Filmowa im. Jerzego Hasa jest uczelnią niepubliczną powstałą w 2007 roku. Szkoła aspiruje do uzyskania miana Krakowskiej Wyższej Szkoły Filmowej, co z pewnością niedługo będzie miało miejsce. Szkoła oferuje kilka kierunków: fotograficzny, grafiki użytkowej, filmowy o specjalnościach: reżysersko- scenopisarskiej, operatorsko – montażowej, a także filmu animowanego.

Nauka w Krakowskiej Szkole Filmowej odbywa się w systemie stacjonarnym przez trzy dni tygodnia dwa razy w miesiącu oraz zaocznie (weekendowo). System nauczania opiera się o indywidualny program stworzony przez profesjonalistów określonych dziedzin. Są to głównie wykładowcy wciąż czynni zawodowo, osiągający niemałe sukcesy w swej pracy. Rekrutacja kandydatów opiera się głównie na rozmowie kwalifikacyjnej i prezentacji własnych prac artystycznych. Ma to na celu określenie poziomu zaawansowania pracy twórczej kandydata. Warunkiem przyjęcia jest skompletowanie wszelkich niezbędnych dokumentów oraz wpłata wpisowego w wysokości 800 zł.

Szkoła filmu w Krakowie – czy warto?

Krakowska Szkoła Filmowa wciąż się rozwija. To dobry pomysł dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją edukację artystyczną, a ich ścieżka rozwoju dopiero się kształtuje i nie jest sprecyzowana. Dzięki tej niepublicznej uczelni wszyscy mają szansę spełnienia filmowych, reżyserskich czy fotograficznych marzeń. Nie trzeba przy tym prezentować poziomu mistrzów. Wszystkiego nauczą nas w szkole. Będziemy mieć szansę obcowania z profesjonalistami. Duży nacisk kładzie się tu na zajęcia praktyczne, warsztaty podczas których realizuje się określone projekty. Dwa lata nauki w Krakowskiej Szkole Filmowej kończą się uzyskaniem dyplomu oraz skompletowaniem profesjonalnego portfolio, które może się okazać kluczem do zdobycia oczekiwanej pracy. Szkoła proponuje także kursy dla szkół oraz klientów indywidualnych, które mogą być spełnieniem pragnień, pasji a także pomocą w zrealizowaniu własnych artystycznych wizji i pomysłów twórczych.

3 komentarze
  1. Pod zadnym wzgledem nie polecam tej szkoly. Kompletna strata czasu i pieniedzy. Uczylem sie tam przez rok, a teraz przenioslem sie do Akademii Multiart (tez w krk), gdzie za te same pieniadze mozna nauczyc sie 10 razy wiecej, zdobyc wiecej praktyki oraz znajomosci. Mam solidny punkt odniesienia, wiec radze wszystkim zainteresowanym wziac sobie do serca moje slowa. Pozdrawiam!

2. AMA już raczej nie za te same pieniądze i do tego 3 lata. A absolwenci ksfilm radzą sobie na rynku pracy, co roku ktoś dostaje się do Katowic.. wszystko zależy od tego po co się do takiej szkoły idzie.

3. Odradzam wszystkim tą „szkołę”. Byłem uczestnikiem rocznego klubu filmowego, na ktorym mieliśmy zrealizować grupowo film. Do jego powstania nigdy nie doszło, mimo że scenariusz powstał w okolicach grudnia, prowadzący opózniali realizację i nieprzygotowani pojawiali się na zajęciach. Wykładowczyni obiecała zrobic analizę previsu po 1 tygodniu, a dostaliśmy go łaskawie po wielu upomnieniach po 6 tygodniach. Kilka dni przed zakończeniem roku szkolnego nie mieliśmy prawie żadnego aktora i większości lokacji. Gdy zdecydowaliśmy się wtedy opuścić projekt, „szkoła” groziła mojej przyjaciółce pozwem o zaległe wplaty, mimo że wiele zajęć się nie odbyło.
    Z obiecanych wielu lekcji teorytycznych odbyły się tylko dwie, w tym jedna polegająca na zgadywaniu przez półtorej godziny czy kompozycja na zdjęciu jest otwarta czy zamknięta. Nie było mowy o historii filmu, mimo takiej informacji w reklamie klubu.
    Prowadzący nie potrafią przekazać wiedzy.. w wytycznych dotyczących scenariusza pojawiły się rażące błędy takie jak np wyśrodkowywanie tekstu w dialogach. Pierwsza lepsza książka scenariuszowa takie przypadki wyśmiewa.
    Odnośnie samej lokacji to ta szkoła to po prostu kilka pokoi w obskurnej kamienicy.
    Unikajcie tego miejsca. Za takie pieniądze lepiej zainwestować w dobre książki i sprzęt.